Ogłoszenia parafialne

14. Niedziela Zwykła

1

Dziś przypada pierwsza niedziela lipca. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.


2

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych niedzielnych. Porządek będzie następujący: 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00.


3

Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środy, a w piątki na nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.


4

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Wanda Lewandowska - l. 97
  2. Jadwiga Gwiazdowicz - l. 94
  3. Krystyna Rokita - l. 82

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.