Ogłoszenia parafialne

16. Niedziela Zwykła

1

Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji, który nie jest czasem wolnym od przykazań Bożych i kościelnych. Niech ten okres sprzyja pogłębieniu naszej relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu poprzez udział w każdej niedzielnej Eucharystii.


2

W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego. Tego dnia, jak w każdą środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Msza Świętą o godz. 17:30.


3

Natomiast w sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, który wraz ze swoim bratem Janem, jako jeden z pierwszych uczniów został powołany przez Jezusa do grona Apostołów.


4

Również w sobotę, 25 lipca, czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlić się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych na to błogosławieństwo.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Ewelina Sibilska - l. 32
  2. Zbigniew Gawłowski - l. 88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.