Ogłoszenia parafialne

17. Niedziela Zwykła

1

Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.


2

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca sierpnia. W sobotę kontynuujemy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. O godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o 7:00 Msza św. z 15-minutową medytacją i adoracja. W niedzielę, zamiast kazania, będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.


3

Przypominamy, że w sierpniu porządek Mszy Świętych jak w każdą wakacyjną niedzielę: 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00.


4

W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed wieczorną Msza Świętą o godz. 17:30.


5

W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za tace inwestycyjna, która wyniosła 6 170 zł i za dobrowolne ofiary, które będziemy mogli złożyć do puszek przed kościołem na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Andrzej Bomba - l. 71
  2. Urszula Dąbrowska - l. 71
  3. Paweł Kostrzewa - l 62

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.