Ogłoszenia parafialne

20. Niedziela Zwykła

1

W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego.


2

Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa.


3

Zapraszamy w środę, na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.


4

W naszych modlitwach nie zapominamy o łódzkich pielgrzymach przygotowujących się do 95 Pieszej Pielgrzymki. W ich intencji codziennie odprawiamy po Mszy Św. wieczornej nowennę. Zachęcamy do zapisywania się do grupy duchowej.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do zakrystii po czasopisma.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Zofia Andrzejczak - l. 88
  2. Halina Bazaniak - l. 89
  3. Zofia Walusiak - l. 78
  4. Bogumiła Cwanek - l. 71
  5. Anna Pędziwiatr - l. 51

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.