Ogłoszenia parafialne

22. Niedziela Zwykła

1

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem. Przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.


2

Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą rozpoczynającą rok szkolno-katechetyczny 2020/2021 za tydzień w niedzielę 6 września o godz. 12:00. Podczas Mszy św. będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów.


3

Wraz z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku Mszy św. w niedzielę, które będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 (dla dzieci) i 18:00. W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, zaś w piątki również na godz. 17:30 na Koronkę i Godzinki do Bożego Miłosierdzia.


4

We wtorek, 1 września przypada 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.


5

Wspólnota „Mocni w Duchu” organizuje w sobotę, 5 września rajd rowerowy w intencji mieszkańców miasta Łodzi. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w rajdzie mogą pomodlić się w tym czasie w naszej kaplicy podczas czuwania modlitewnego od 8:00 do 18:00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i na stronie internetowej www.lodzkiejerycho.pl.


6

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. W czwartek o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy przed mszą św. i od godz. 17:00. W sobotę o godz. 6:30 różaniec, o 7:00 Msza św. z medytacją i nabożeństwem ku czci Najświętszej Maryi Panny.


7

W przyszłą niedzielę w ramach kazania odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne i na dzisiejszą tacę.


10

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


11

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Zbigniew Tuchanowski - l. 73

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.