Ogłoszenia parafialne

23. Niedziela Zwykła

1

Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.


2

Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.


3

Zapraszam na nabożeństwa w środy – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30, zaś w piątki również na godz. 17:30 na Koronkę i Godzinki do Bożego Miłosierdzia.


4

W piątek, 11 września po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Prosimy o przyniesienie z sobą indeksów. Obecność wszystkich obowiązkowa.


5

W niedzielę, 13 września, odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00. Zachęcamy do składania intencji na to nabożeństwo i prosimy o przyniesienie ze sobą świec.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne i na dzisiejszą tacę. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Jacek Zwierzyński - l. 66

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.