Ogłoszenia parafialne

25. Niedziela Zwykła

1

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym.


2

W poniedziałek, 21 września o godz. 18:00 młodzieży z naszej parafii zostanie udzielony sakrament bierzmowania przez ks. bp. Ireneusza Pękalskiego. W tym dniu nowenna do św. Michała Archanioła będzie odprawiona po mszy św. o godz. 7:00.


3

Za półtora tygodnia, we wtorek 29 września, przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić. W związku z tym Świętem, za tydzień w niedzielę 27 września odbędzie się odpust parafialny, który jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii – u nas ze św. Michałem Archaniołem. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego, jakim jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Dlatego gorąco zapraszamy do licznego udziału i czynne włączenie się w przeżywanie tej naszej parafialnej uroczystości. Suma odpustowa z procesją odbędzie się o godz. 12:00. Główna Msza odpustowa zostanie odprawiona przez ks. Stanisława Haładaja, proboszcza par. św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na nowennę przed odpustem o 17:45 do soboty.


4

Zapraszamy na nabożeństwa w środy – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30, zaś w piątki również na godz. 17:30 na Koronkę i Godzinki do Bożego Miłosierdzia.


5

Mamy już książkę intencji Mszy św. na nowy 2021 rok. Kto by chciał zarezerwować „gregoriankę”, to można to uczynić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. A pozostałe intencje będzie można rezerwować od pierwszej niedzieli października.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne, na dzisiejszą tacę inwestycyjną.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.