Ogłoszenia parafialne

26. Niedziela Zwykła

1

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy odpust parafialny, który jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii – u nas ze św. Michałem Archaniołem. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego, jakim jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Aby uzyskać odpust zupełny, należy spełnić następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. oraz ofiarować modlitwę w intencji Ojca Świętego.


2

W poniedziałek, 28 września o godzinie 15:00 przy krzyżu Powstańców Styczniowych przy sklepie „Aldi” zapraszamy do modlitwy wszystkich, którzy chcą włączyć się w „Koronkę na ulicach miast Świata!”.


3

W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszej kaplicy będziemy celebrowali codziennie o godz. 17:15. Dzieci i młodzież zapraszamy na te nabożeństwa w poniedziałki i czwartki. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.


4

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota października. W czwartek, o godz. 18:00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek tradycyjnie rano udamy się do chorych. Spowiadamy podczas Mszy św. i od godz. 17:00. W sobotę kontynuujemy nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. O godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o 7:00 Msza św. z 15-minutową medytacją i adoracją. W niedzielę za tydzień zamiast kazania będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.


5

Mamy już książkę intencji Mszy św. na 2021 rok. Kto by chciał zarezerwować „gregoriankę”, to można to uczynić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. A pozostałe intencje będzie można rezerwować od pierwszej niedzieli października.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, dzisiejszą tacę, oraz za tacę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli w wysokości 6 400 zł. Pragniemy także poinformować, że za tydzień ofiary składane tacę będą przekazane na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Apolonia Agnieszka Galia - l. 90
  2. Lucyna Przybylska - l. 85

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.