Ogłoszenia parafialne

27. Niedziela Zwykła

1

Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszej kaplicy o godz. 17:15. Dzieci i młodzież zapraszamy na te nabożeństwa w poniedziałki i czwartki.


2

W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, która jest Główną Patronką Miasta Łodzi. Przez jej wstawiennictwo prośmy o Miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.


3

W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.


4

Mamy już książkę intencji Mszy św. na 2021 rok. Kto by chciał zarezerwować „gregoriankę” lub intencję Mszy św. to można to uczynić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.


5

Przyjmujemy już na wypominki jednorazowe, oktawalne, półroczne i roczne. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę, która przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii po Mszy św.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Różańcowej oraz wszelkich łask od Boga.