Ogłoszenia parafialne

29. Niedziela Zwykła

1

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o Dobrej Nowinie o Jezusie – Zbawicielu Świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą w całości przeznaczone na misje.


2

Przypominamy, że w październiku modlimy się w intencjach misyjnych podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17:15. Dzieci i młodzież zapraszamy w poniedziałki i czwartki.


3

W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.


4

Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. W związku z tym przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne, półroczne i roczne. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną, która będzie przeznaczona na pokrycie kosztów za wykonane dotychczasowe prace hydrauliczne.


6

Matce Bożej Różańcowej polecajmy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.


7

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Sławomir Matławski - l. 61

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.