Ogłoszenia parafialne

30. Niedziela Zwykła

1

Dzisiaj przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym. Jeszcze do soboty wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17:15. Dzieci i młodzież zapraszamy w poniedziałki i czwartki.


2

Dzisiaj w kościołach, które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.


3

W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św., jednak ze względu na ogólnoświatową pandemię, biskupi udzielili dyspensy od uczestnictwa we Mszy św.


4

W poniedziałek, 2 listopada przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Zapraszamy na nabożeństwo połączone z wypominkami na godz. 17:30, a po nim bezpośrednio na Mszę św. z wypominkami oktawalnymi. Zgodnie z tradycją parafialną, Msza święta z wypominkami oktawalnymi będzie odprawiana w naszej kaplicy codziennie o godz. 18:00 do 9 listopada włącznie.


5

Przypominamy, że przez osiem pierwszych dni listopada, duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych. W tym roku Ojciec św. Franciszek ze względu na epidemię wydłużył ten okres do końca listopada br.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, dzisiejszą tacę, która w całości przeznaczona jest na misje, oraz za tacę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli w wysokości 4 350 zł.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Helena Zając - l. 106

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.