Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wszystkich Świętych

1

W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za Wszystkich Świętych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza Uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.


2

Jutro, 2 listopada przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwo połączone z wypominkami na godz. 17:30, a po nim bezpośrednio na Mszę św. z wypominkami oktawalnymi. Zgodnie z tradycją parafialną, Msza święta z wypominkami oktawalnymi będzie odprawiana w naszej kaplicy codziennie o godz. 18:00 do 9 listopada włącznie. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.


3

Przyjmujemy jeszcze na wypominki półroczne i roczne, które można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.


4

Ze względu na Msze św. z wypominkami oktawalnymi nie będzie w tym tygodniu nabożeństw w środę do Matki Bożej Niestającej Pomocy i w piątek do Bożego Miłosierdzia.


5

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota listopada. W czwartek o godz. 7:00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy podczas Mszy św. i od godz. 17:00. W sobotę o godz. 7:00 zapraszamy na Mszę św. z krótką Adoracją Najświętszego Sakramentu.


6

Parafia nasza pragnie włączyć się w modlitwę „Do granic nieba” od 1 do 9 listopada codziennie o godz. 17:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmawiany różaniec . Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy w kaplicy ale także indywidualnie w domach.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę. Przyszłą niedzielę 8 listopada, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary na ten cel do puszek.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii po Mszy św., mamy także kalendarze w cenie 2 zł.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Krystyna Ponikowska - l. 71
  2. Czesław Szewczyk - l. 84
  3. Maria Urbaniak - l. 82

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.