Ogłoszenia parafialne

32. Niedziela Zwykła

1

Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem Prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Po Mszach św. możemy dobrowolną ofiarą do puszek wesprzeć Kościół prześladowany.


2

W środę, 11 listopada z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. o godz. 18:00.


3

Za tydzień Będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich. Caritas Archidiecezji Łódzkiej przygotował „tytki”, które możemy zabrać do domu i napełnione żywnością i środkami czystości, do końca listopada można przynieść do kościoła lub kancelarii parafialnej.


4

W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki kwartalne, półroczne i roczne, które są czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:30. Pamiętajmy o naszych zmarłych nie tylko odwiedzając cmentarz, ale przede wszystkim poprzez modlitwę.


5

Zapraszamy w każdą środę o godzinie 17:30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w piątek na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzie.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę. Przypominamy, że za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjnie zostanie zebrana taca inwestycyjna.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii po Mszy św.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Zdzisław Nowak - l. 74
  2. Bogusz Janaszkiewicz - l. 76

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.