Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Adwentu

1

W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „Radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.


2

Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.


3

Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.


4

W tym roku nie będzie Rekolekcji Adwentowych, ani spowiedzi zorganizowanej, ze względu na pandemię. Rekolekcje możemy przeżywać indywidualnie przez środki masowego przekazu, a spowiedź jest codziennie przed Mszą św., proszę jednak nie odkładać jej na ostatnią chwilę.


5

Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o godz. 7:00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.


6

W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.


7

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę. Pragniemy także przypomnieć, że w przyszłą niedzielę, tradycyjnie jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca zebrana zostanie taca gospodarcza, która zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów za wykonywane prace tynkarskie.


9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


10

Pragniemy jeszcze przekazać, że z woli ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia, z dniem wczorajszym, tj. 12 grudnia br. ks. Filip Durlak został zwolniony z obowiązków wikariusza i z tym samym dniem mianowany na proboszcza parafii. Bardzo prosimy o modlitwę w Jego intencji w tej niełatwej posłudze. Pamiętajmy również w dalszym ciągu o zmarłym proboszczu Leszku, polecając Go Miłosierdziu Bożemu.


11

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Roman Keller - l. 86
  2. Wiesław Pawlak - l. 74
  3. Marian Urbańczyk - l. 90

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.