Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Adwentu

1

Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.


2

Do czwartku włącznie roraty o godz. 7:00. Zapraszamy wszystkich, by włączyć się w te spotkania z Maryją.


3

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.


4

Zapraszamy wszystkich chętnych parafian i gości na pasterkę. W tym roku będą dwie, o godz. 23:00 i 24:00. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.


5

W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.


6

W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego.


7

Opłatki można nabyć po Mszy Świętej w zakrystii, a w ciągu tygodnia również w kancelarii.


8

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


9

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną, która zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów za wykonywane prace tynkarskie.


10

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


11

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Ryszard Drążczyk - l. 71
  2. Jadwiga Maciejewska - l. 64
  3. Andrzej Sokołowski - l. 81
  4. Janina Maciejewska - l. 78

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.