Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Zwykła

1

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie.


2

Dziś, z rozporządzenia Episkopatu Polski, przed kościołami w całej Polsce prowadzona jest zbiórka na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi, które dotknęło Chorwację.


3

W poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.


4

W dalszym ciągu zapraszamy na Msze święte połączone z błogosławieństwem kolędowym, codziennie, od poniedziałku do piątku, na godz. 19:00 z następujących ulic:
- poniedziałek – ul. Sukiennicza 7
- wtorek – ul. Sukiennicza 9
- środa – ul. Marysińska 90 i 90A
- czwartek – ul. Marysińska 90B i 90D
- piątek – ul. Marysińska 90C
Jeżeli komuś nie pasuje dany dzień, może przyjść w innym. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji, będą przeznaczone na prace, które są zaplanowane na ten rok.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, a także z racji Mszy świętych połączonych z błogosławieństwem kolędowym oraz na dzisiejszą tacę.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


7

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Krystyna Sikorska - l. 84
  2. Stanisław Zieliński - l. 89
  3. Jakub Wojcieszek - l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.