Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Zwykła

1

Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.


2

We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 7:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych w naszych modlitwach oraz wspierając ich materialnie. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.


3

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej.


4

W pierwszy piątek miesiąca będzie okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. W godzinach porannych odwiedzimy chorych. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.


5

W pierwszą sobotę miesiąca będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Zapraszamy na Różaniec o godz. 6:30, następnie Msza św. i nabożeństwo.


6

Zakończyliśmy Msze św. kolędowe. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przybywali na nie, za wspólną modlitwę oraz ofiary złożone na te prace, które nas czekają przy nowej świątyni. Również składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę.


7

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Jolanta Nowak - l. 69
  2. Alina Oryńska - l. 93
  3. Wiesław Grzegorczyk - l. 82
  4. Dorota Styczyńska - l. 56
  5. Teresa Szparaga - l. 86
  6. Maria Chłosta - l. 88
  7. Jadwiga Kruszyna - l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.