Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Zwykła

1

Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.


2

Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.


3

W środę – Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Tego dnia będzie zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.


4

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:30 dla dzieci i o 18:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.


5

Jak co roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej przygotowała tekturowe skarbonki, które możemy zabrać po Mszy św., a do których będziemy składać jałmużnę wielkopostną. Zostaną one przyniesione do świątyni w niedzielę Miłosierdzia Bożego.


6

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę. Pragniemy także przypomnieć, że w przyszłą niedzielę, tradycyjnie, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, zebrana zostanie taca gospodarcza, która będzie przeznaczona na pokrycie kosztów za wylewki wykonane w budynku parafialnym.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Zofia Głyda - l. 69
  2. Jadwiga Pietrzyk - l. 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.