Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Wielkiego Postu

1

Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.


2

Od środy 10 marca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, Patrona Kościoła Powszechnego i Łódzkiego, o godz. 17:45.


3

We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:30 dla dzieci i o 18:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy.


4

Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne rozpoczną się od 21 marca. Poprowadzi je ks. Dominik Lubiński. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.


5

W tym roku chcemy wrócić do organizowania wielkopostnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Polega ona na nocnym, 40 km marszu w ciszy i skupieniu, wraz z rozważaniami Męki Pańskiej. Rozpocznie się ona 26 marca o godzinie 2100 od Mszy Świętej w naszym kościele. Prowadzić ona będzie przez Las Łagiewnicki i Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, a tych, którzy nie czują się na siłach podjąć takiego wyzwania prosimy o modlitwę oraz o reklamę. Więcej informacji o tej ogólnopolskiej akcji na stronie internetowej: https://www.edk.org.pl. Tam też możliwość zapisania się. W Łodzi organizowane będą tylko dwie trasy: z kościoła pw. św. Wojciech na Chojnach oraz nasza, św. Michała Archanioła.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na dzisiejszą tacę.


7

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Klemens Wulkiewicz - l. 82

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.