Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkiego Postu

1

Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.


2

Trwamy na nowennie przed uroczystością św. Józefa, Patrona Kościoła Powszechnego i Łódzkiego, codziennie o godz. 17:45.


3

W piątki zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17:30 dla dzieci, a o 18:30 dla młodzieży i dorosłych. Natomiast w niedziele o godz. 17:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.


4

Rekolekcje parafialne trwać będą od 21 do 24 marca. Poprowadzi je ks. Dominik Lubiński. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, byśmy mogli przygotować się do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji jest stronie parafialnej.


5

W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn, dlatego prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.


6

W tym roku chcemy wrócić do organizowania wielkopostnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Polega ona na nocnym, 40 km marszu w ciszy i skupieniu, wraz z rozważaniami Męki Pańskiej. Rozpocznie się ona 26 marca o godzinie 2100 od Mszy Świętej w naszym kościele. Prowadzić ona będzie przez Las Łagiewnicki i Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, a tych, którzy nie czują się na siłach podjąć takiego wyzwania prosimy o modlitwę oraz o reklamę. Więcej informacji o tej ogólnopolskiej akcji na stronie internetowej: https://www.edk.org.pl. Tam też możliwość zapisania się. W Łodzi organizowane będą tylko dwie trasy: z kościoła pw. św. Wojciech na Chojnach oraz nasza, św. Michała Archanioła.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na dzisiejszą tacę. Pragniemy także przypomnieć, że w przyszłą niedzielę, tradycyjnie, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, zebrana zostanie taca gospodarcza, która będzie przeznaczona na pokrycie dalszych kosztów za wylewki wykonane w budynku parafialnym.


8

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Jerzy Boniecki - l. 88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.