Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkiego Postu

1

Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.


2

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Dominik Lubiński. Będą trwały do środy włącznie według następującego planu. To szczególny czas łaski, dlatego uczyńmy wszystko, abyśmy mogli w nich uczestniczyć. Przygotujmy się do spowiedzi świętej, z której możemy skorzystać codziennie. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny.


3

Dziś o godz. 17:15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, a wcześniej od 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.


4

W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Dzisiaj będzie możliwość zabrania formularza, a w czwartek podczas Mszy św. złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji.


5

W najbliższy piątek, 26 marca, o godz. 17:30 droga krzyżowa dla dzieci, a o godz. 18:30 dla dorosłych, natomiast o 21:00 Mszą św. rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Prowadzić ona będzie przez Las Łagiewnicki i Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Więcej informacji o tej ogólnopolskiej akcji na plakatach i stronie internetowej: https://www.edk.org.pl. Tam też możliwość zapisania się.


6

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Palmową, w czasie Mszy św. pobłogosławimy palemki, które zostaną przygotowane i będzie je można nabyć przy wejściu do świątyni. Dobrowolne ofiary z palemek, będą przeznaczone na dalsze prace przy nowym kościele. Tradycyjnie, tych, którzy chcieliby przyłączyć się do pomocy w przygotowaniu palemek, zapraszamy w piątek, 26 marca na godz. 10:00.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na dzisiejszą tacę gospodarczą, która będzie przeznaczona na pokrycie dalszych kosztów za wylewki wykonane w budynku parafialnym.


8

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Halina Szymczak - l. 74

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.