Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa

1

Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.


2

Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.


3

Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.


4

Zapraszamy o 17:15 na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.


5

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 21:00.


6

Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Rano udamy się do chorych. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18:00. Zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Tego dnia rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.


7

Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8:00. Święcenie pokarmów od 8:00 do 16:00.


8

Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19:00. Zabierzmy na nią świece.


9

Spowiedź w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od 17:00 do liturgii, a także po, w kaplicy.


10

Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 6:00. Następne Msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.


11

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na tacę inwestycyjną, która wyniosła 5230 zt. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.


12

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


13

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


14

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Józef Kuncewicz - l. 90
  2. Teresa Gretkowska - l. 86

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.