Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1

Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002).


2

O 15:00, w Godzinie Miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.


3

Dzisiaj do świątyni przynosimy skarbonki, do których składaliśmy ofiary w czasie Wielkiego Postu, jako nasz dar dla potrzebujących.


4

W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na dzisiejszą tacę. Pragniemy także przypomnieć, że w przyszłą niedzielę, tradycyjnie, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, zebrana zostanie taca gospodarcza, która będzie przeznaczona na pokrycie dalszych kosztów za tynki w budynku parafialnym.


6

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Edward Grzybowski - l. 91
  2. Barbara Kapczyńska - l. 70
  3. Zbigniew Roliński - l. 86
  4. Andrzej Wołynkiewicz - l. 64

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.