Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkanocy

1

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.


2

W czwartek, 29 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.


3

W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe.


4

W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Tradycyjnie o godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, a później Msza św. z adoracją.


5

Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce w tym tygodniu, w poniedziałek i wtorek od godz. 8:00 do 19:00, natomiast w środę od 8:00 do 16:00. Zużyty sprzęt gromadzimy za garażami.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, na dzisiejszą tacę, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na tacę inwestycyjną, która wyniosła 4890 złotych. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Tomasz Janusz - l. 71
  2. Krystyna Dwornicka - l. 84
  3. Henryk Fronczak - l. 86
  4. Zygmunt Kowalczewski - l. 67

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.