Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Wielkanocy

1

Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.


2

Przez cały maj codziennie, o godz. 17:30 nabożeństwo majowe, a bezpośrednio po nim Msza św. Zapraszamy dorosłych i dzieci.


3

W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Rozpoczynamy, jak co roku, nabożeństwa fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18:00 wyruszymy z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmawiając różaniec. Zabierzmy ze sobą świece.


4

W piątek, 14 maja, patronuje nam św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, który zajął miejsce Judasza.


5

Również w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.


6

Pragniemy poinformować, że od 13 maja do 5 lipca będzie trwała Nowenna Pompejańska za księży i biskupów o miłość do Eucharystii. Często krytykujemy i osądzamy kapłanów, jest okazja, aby się za nich pomodlić. Zapraszamy do włączenia się w to piękne dzieło. Dokładne informacje na plakatach.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na dzisiejszą tacę. Pragniemy także przypomnieć, że w przyszłą niedzielę, tradycyjnie, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, zebrana zostanie taca gospodarcza, która będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z malowaniem kościoła, które się rozpoczęło.


8

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Stefan Okruszek - l. 88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.