Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1

Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.


2

W poniedziałek będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.


3

W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Nowennie i Mszy Świętej o godz. 18:00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Natomiast dla zmarłych będziemy wypraszać chwałę nieba.


4

W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Tę intencję będziemy polecać Bogu na Mszy Świętej o godz. 18:00.


5

W piątek o godz. 17:00 spowiedź rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. W najbliższą sobotę, 29 maja, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej I grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 30, o godz. 10:30. Druga grupa będzie miała swoją uroczystość w niedzielę o godz. 10:30, natomiast trzecia w niedzielę o godz. 13:30. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą. Bardzo prosimy, aby w tych uroczystościach brały udział tylko osoby z rodziny, wszystkich innych zapraszamy na pozostałe Msze św.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, na dzisiejszą tacę, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na tacę inwestycyjną, która wyniosła 6190 złotych. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Maria Banaszkiewicz - l. 82
  2. Maria Kucybała - l. 67

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.