Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1

Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.


2

W poniedziałek ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Natomiast od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18:00.


3

Również w poniedziałek na godz. 10:00 zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało.


4

W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 10:30, po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwonkami.


5

Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18:00.


6

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Kapłani odwiedzą chorych przed południem. Po południu od godz. 16:30 spowiedź rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.


7

W najbliższą niedzielę, 6 czerwca, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla kolejnych grup. O godz. 10:30 – IV grupa, natomiast o godz. 13:30 – V grupa. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą. Bardzo prosimy, aby w tych uroczystościach brały udział tylko osoby z rodziny, wszystkich innych zapraszamy na pozostałe Msze św.


8

W najbliższą sobotę rozpoczynamy Nabożeństwa V pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża. O godz. 6:30 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. z medytacją i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich, którzy kochają Maryję i chcą Jej wynagradzać za różnego rodzaju zniewagi zapraszamy do wspólnej modlitwy.


9

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na dzisiejszą tacę.


10

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


11

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


12

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Wiesława Grygiel - l. 62

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.