Ogłoszenia parafialne

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1

Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.


2

W czwartek, 13 sierpnia, o godz. 18.00 odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. w kaplicy zaczniemy odmawiać różaniec, który będziemy kontynuować w czasie procesji wokół nowej świątyni. Możemy składać specjalne intencje i prośby do Matki Bożej na to nabożeństwo. Przynieśmy ze sobą świece i zapraszamy do wspólnej modlitwy.


3

Zbliża się Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 15 sierpnia, podczas każdej Mszy Świętej będą poświęcone wiązanki ziół i kwiatów. W związku z tym, nasze parafianki postanowiły wesprzeć fundusz budowy kościoła i dlatego zapraszają i zachęcają do pomocy w przygotowaniu tych wiązanek, które będą sprzedawane przed każdą mszą świętą. Zaproponowały również, aby w piątek 14 sierpnia od godz. 8:00 osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu tychże wiązanek z ziół i kwiatów, spotkały się przed kaplicą parafialną do strony garaży. Prosimy także o nienabywanie w innych miejscach wiązanek, gdyż dobrowolne ofiary, będą w całości przeznaczone na budowę kościoła.


4

Obchód tej Uroczystości rozpoczniemy już w piątek, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18:00, natomiast 15 sierpnia Msze Święte będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00.


5

Wraz z sotnią Uroczystością maryjną tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać 100 rocznicę „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę. Pragniemy również przypomnieć, że tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca, czyli w przyszłą niedzielę będzie zebrana taca inwestycyjna.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Janusz Bekier – l. 66
  2. Halina Wieczorek – l. 88
  3. Józef Traczyk – l. 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.