Ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Adwentu

1

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.


2

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami, o godz. 7:00. Zapraszamy wszystkich, zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony i świece.


3

Ze względu na pandemię, opłatki w tym roku nie będą roznoszone po mieszkaniach, można je nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Jedynie do osób starszych, chorych, czy tych, którzy nas poproszą, możemy to uczynić w ramach pomocy sąsiedzkiej. Wszelkie dobrowolne ofiary, które będą złożone przy tej okazji, w całości będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z założeniem instalacji hydraulicznej w nowym kościele i budynku parafialnym.


4

Można również nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie 5, 12 i 13 zł. Wesprzyjmy to dzieło.


5

W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej.


6

W pierwszy piątek miesiąca będzie okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. W godzinach porannych odwiedzę chorych.


7

W pierwszą sobotę miesiąca będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.


8

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


9

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę.


10

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


11

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Halina Kudelska-Gluba - l. 70
  2. Jadwiga Moszczyńska - l. 78
  3. Jerzy Wiechecki - l. 70

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.