Ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Adwentu

1

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Chodzi więc o to, abyśmy pogłębiali naszą świadomość, abyśmy zdali sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest Eucharystia i jak powinna ona kształtować nasze chrześcijańskie życie.


2

Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 7:00. Zachęcamy do przynoszenia tradycyjnie lampionów.


3

W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej parafii będziemy przeżywać od 14 do 17 grudnia (sobota-wtorek). Będą one połączone z uroczystym przyjęciem na stałe obrazu z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, który nawiedzał wszystkie parafie naszej archidiecezji. Już dziś prosimy, aby zarezerwować sobie czas i wziąć udział w tych rekolekcjach.


4

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca grudnia. W czwartek o godz. 18.00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy podczas Mszy św. i od godz. 17:00. W sobotę o godz. 6:30 różaniec, o 7:00 Msza św. z nabożeństwem ku czci Najświętszej Maryi Panny.


5

W niedzielę 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00 Stowarzyszenie Chleba Naszego wygłosi świadectwo wiary.


6

Z Adwentem kojarzą nam się opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Parafianie roznoszący opłatki, posiadają stosowne pisemne upoważnienie księdza Proboszcza. Osoby chętne do pomocy przy roznoszeniu opłatków , zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii parafialnej w godz. urzędowania. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na wytynkowanie i pomalowanie wnętrza naszej nowej świątyni. Natomiast świece wigilijne można nabyć po Mszach św. przed ołtarzem w cenie: 5, 12 zł.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Aleksander Gajdziński - l. 69

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.