Ogłoszenia parafialne

12. Niedziela Zwykła

1

Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak uciszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).


2

Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o 18:00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.


3

W środę będziemy przeżywać Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.


4

W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 i 18:00.


5

W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci w czwartek o godz. 9:00, na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku szkolnym i katechetycznym.


6

Zaczyna się czas wakacji i urlopów, dlatego od przyszłej niedzieli do końca sierpnia Msze św. niedzielne w naszej świątyni będą o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00, nie będzie Mszy św. o godz. 12:00.


7

Przypominamy, że z sakramentu spowiedzi można skorzystać przed Mszą św.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na dzisiejszą tacę gospodarczą, która będzie przeznaczona na pokrycie kosztów za pomalowanie kościoła.


9

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


10

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


11

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Józef Kozłowski - l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.