Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkiego Postu

1

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do indywidualnych modlitw w ramach nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.


2

W związku z wprowadzeniem kwarantanny narodowej w Polsce prosimy, aby podczas każdej Mszy świętej i nabożeństw wewnątrz świątyni nie przebywało więcej niż 5 osób. Osoby wykazujące objawy przeziębienia i osoby w podeszłym wieku prosimy, aby pozostały w domu i uczestniczyły we Mszy św. i nabożeństwach transmitowanych w telewizji i radio. Osoby przebywające w kaplicy proszone są, aby zachowały między sobą większe odległości.


3

Przypominamy, że w naszej parafii każdego dnia od godz. 7:30 do 18:00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu do indywidualnej adoracji, które kończymy śpiewem suplikacji. Jednocześnie informujemy, że na indywidualną prośbę, istnieje możliwość spowiedzi.


4

Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas liturgii pobłogosławimy gałązki, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Z racji Niedzieli Palmowej i kwarantanny narodowej, prosimy o rozważny udział w tej Uroczystości.


5

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18:00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z Koronką do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17:00. Do chorych udamy się w godzinach porannych. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 6:30 (różaniec, Msza św. i nabożeństwo).


6

W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne i na dzisiejszą tacę.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Halina Rosiak - l.74
  2. Bartosz Rowiński - l. 4

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.