Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela Wielkiego Postu

1

W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas i staje się pokarmem na życie wieczne.


2

Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu ze świątyni.


3

W poniedziałek rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.


4

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. Zapraszamy na Mszę Świętą, aby się modlić, w ich intencji.


5

Również tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Albin, dlatego zapraszamy w następną niedzielę na godz. 12:00, w czasie której będziemy się modlić w jego intencji.


6

W pierwszy czwartek marca o 18:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.


7

W pierwszy piątek miesiąca będzie okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. W godzinach porannych odwiedzimy chorych. Od godz. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Droga krzyżowa o godz. 17:30 dla dzieci, a o 18:30 dla młodzieży i dorosłych.


8

W pierwszą sobotę miesiąca będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Zapraszamy na Różaniec o godz. 6:30, następnie Msza św. z nabożeństwem.


9

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.


10

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, a także na dzisiejszą tacę oraz na tacę inwestycyjną, która wyniosła 5940 złotych. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.


11

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


12

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.