Ogłoszenia parafialne

26. Niedziela Zwykła

1

Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustowa św. Michała Archanioła. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.


2

W parafii gościmy O. Wojciecha Deca – proboszcza z parafii Dobrego Pasterza, który głosi nam słowo Boże, a także będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 12:00.


3

Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek na placu. Jest chleb ze smalcem, z miodem oraz ciasto domowego wypieku. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dalsze prace przy nowym kościele. Tradycyjnie również jest możliwość zakupienia miodu oraz innych wspaniałości.


4

Jak już było ogłaszane w ubiegłą niedzielę, istnieje możliwość nałożenia Szkaplerza św. Michała Archanioła. Taka możliwość będzie miała miejsce dzisiaj o godz. 15:00 lub w pierwszy wtorek miesiąca na specjalnym nabożeństwie do św. Michała Archanioła, które rozpoczynamy w najbliższym miesiącu Mszą św. o godz. 18:00. Szkaplerz można nabyć w zakrystii.


5

Mamy już książkę intencji Mszy św. na nowy 2022 rok. Kto by chciał zarezerwować gregoriankę, to może to uczynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. A pozostałe intencje będzie można rezerwować od 4 października.


6

We wtorek (28 września), jak co roku, spotkamy się przy Krzyżu o godz. 15:00, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.


7

W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.


8

W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17:15. W poniedziałki i w czwartki w sposób szczególny zapraszamy dzieci.


9

W pierwszy piątek miesiąca kapłani przed południem odwiedzą chorych. Od godz. 16:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi i Msza Święta o godz. 18:00.


10

Przez cały październik będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30.


11

W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 6:30 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. z medytacją i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Również w sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.


12

W przyszłą niedzielę (3 października) będziemy przeżywali w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ksiądz biskup Ireneusz Pękalski.


13

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, na dzisiejszą tacę, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na tacę inwestycyjną, która wyniosła 6670 złotych. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.


14

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


15

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


16

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Barbara Wolska - l. 69
  2. Urszula Andrzejewska - l. 6

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.