Pomoc sąsiedzka

Dodawanie wpisu

Szanowny Internauto.

Na wzór Kół Żywego Różańca, które istnieją w poszczególnych parafiach, chcemy także utworzyć wirtualne Koło Różańcowe. Polega to na tym, że poszczególni Internauci zgłaszają chęć odmawiania jednej dziesiątki Różańca każdego dnia (1x Ojcze Nasz, 10x Zdrowaś Maryjo, a na zakończenie 1x Chwała Ojcu). Podawana jest także na monitorze intencja, w jakiej w danym miesiącu wspólnie się modlimy. W takiej formie modlitwy tkwi ogromna moc. Wszak sam Jezus powiedział "Gdzie dwaj lub trzej zgromadzą się razem, tam Ja jestem pośród nich", a przecież, choć mieszkamy w różnych miejscach, to na modlitwie gromadzimy się razem.

Jest jednak pewien warunek:
Internetowe Koło Różańcowe tworzy swoisty łańcuch modlitwy. Wiemy z doświadczenia, że łańcuch tylko wtedy spełnia swoją rolę, gdy jest złożony z pełnych ogniw. Gdy pęka jedno ogniwo, łańcuch się rwie i nie stanowi takiej mocy. Dlatego prosimy, aby za punkt honoru, przed dokonaniem zgłoszenia, podjąć w sumieniu zobowiązanie do codziennego odmawiania jednej dziesiątki Różańca. Jeśli przerasta Cię takie zobowiązanie to lepiej, aby "potrenować" bez wpisu, a kiedy zorientujesz się, że już dojrzałeś do tego, by uczestniczyć bezpośrednio - dokonaj wpisu i bądź z nami.

W każdym wypadku losowo niezależnym od Ciebie, gdy nie możesz sam, lub ktoś bliski przez ciebie poproszony, modlić się z nami, daj jak najszybciej znać na naszą stronę, aby inny z grona Internautów mógł utworzyć zwarty krąg modlitwy.


Dalej