Wydarzenia

Niedziela Anielska (19.09.2021)

Dodany: 19.09.2021 r., 20:00

W wyznaniu wiary mówimy: wierzę w Boga stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. Bóg oprócz pięknego otaczającego nas świata stworzył również istoty niewidzialne - aniołów. Tak trudno jest nam w ich istnienie uwierzyć. Potrzebujemy bardzo konkretnej pomocy i Bóg nam ją daje w osobie Świętego Michała Archanioła.

Nieustannie trwa walka o Boga w naszym sumieniu, sercu, życiu w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, we wspólnotach. Walka, która jak każdy z nas może się osobiście o tym przekonać przybiera na sile. Wystarczy, że zobaczymy co dzieje się obok nas i w nas. W tej nierównej walce z mocami zła nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Bóg obdarzył nas obecnością Księcia Aniołów - zwycięzcę złego ducha.

Z nakazu samego Boga Archanioł Michał się nami opiekuje. Jest potężny Bożą mocą, a jednocześnie bezsilny wobec aktu naszej woli. Potrzebuje naszego „tak”, aby móc działać. Możemy Go zaprosić do naszego życia poprzez modlitwę - choćby tą, którą ułożył Papież Leon XIII. Modlitwa ta nazywana jest krótkim lub prostym egzorcyzmem. To modlitwa z mocą - Bożą mocą. W niej przywołujemy z nieba na ziemię do naszego życia Tego, który stanął w obronie czci Boga całym sobą mówiąc Któż jak Bóg! Chce nas tego uczyć. Chce, abyśmy Go naśladowali.

Nie dziwi więc fakt, że w ostatnim czasie coraz więcej osób odkrywa potrzebę przyjaźni ze Świętym Archaniołem. W jaki sposób możemy się z Nim przyjaźnić? Choćby poprzez przyjęcie znaku Szkaplerza Świętego Michała Archanioła. To dwa płócienne płatki w kształcie tarczy połączone dwoma sznurkami. Na jednej tarczy wizerunek figury Świętego Michała z groty objawień na Gargano, na drugiej wizerunek figury Matki Bożej. Osoby przyjmujące ów znak zobowiązują się do tego, aby go nosić. Ale to nie jest najważniejsze. Ważniejszym jest zobowiązanie, aby codziennie odmówić modlitwę do Świętego Michała.

Kto może przyjąć ten znak - sakramentalium? Każdy, kto czuje potrzebę obecności, opieki i pomocy eksperta w walce o Boga. Każdy, kto odczuwa bezsilność w stawaniu po stronie Boga. Każdy, komu trudno jest wybierać dobro a przeciwstawiać się złu. Każdy, kto uwikłał się w pokusy złego, komu pogmatwały się drogi, kto odszedł i potrzebuje powrotu do Boga. Każdy, kto czuje potrzebę jeszcze bardziej zażyłej relacji z Tym, który nie tylko wskazuje na Boga, ale rzeczywiście Go kocha i Mu służy.

Szkaplerz Świętego Michała Archanioła w uroczysty sposób nakładają kapłani ze Zgromadzenia Michalitów, ale i kapłani delegowani przez Zgromadzenie. Ks. Proboszcz otrzymał władzę nakładania SZKAPLERZA. Każdy, kto odczuje potrzebę noszenia tego znaku i wypełnienia zobowiązań, które wypływają z jego przyjęcia, będzie mógł z reki Ks. Proboszcza go przyjąć wstępując w szeregi Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła.

Święty Michał Archanioł nazywany jest Aniołem Stróżem Świętej Rodziny. W pierwszorzędny sposób wypełnił swoją misję. Bóg obdarzył Go kolejną. To troska o nasze rodziny. Chce się nimi w podobny sposób zaopiekować. Zaprośmy wiec Go w to co trudne, czego do końca nie rozumiemy, co nas przerasta a często nieraz załamuje. Życie pokazuje, że ci, którzy otworzyli się na niebiańską pomoc Patrona Kościoła doświadczyli Jego przemożnej opieki a zdarza się, że i niezwykłej pomocy.

Świadectwa rodzin, które były na granicy rozpadu a dziś trwają w wierności podjętym zobowiązaniom wypływającym z sakramentu małżeństwa stają się wiarygodnym dowodem na miłość Boga i Jego troskę o RODZINĘ - KOSCÓŁ DOMOWY - dowodem na bardzo konkretne działanie Archanioła, który walczy i wygrywa nie swoją, ale Bożą mocą.

Zachwyćmy się na nowo naszym niebiańskim Patronem. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby Go w naszym codziennym życiu naśladować. Nade wszystko otwórzmy przed Nim nasze serca, zaprośmy Go do naszych rodzin, abyśmy tak jak tylko potrafimy naszym życiem, wyborami i codziennym postępowaniem mówili: KTÓŻ JAK BÓG!

Z głębi serca dziękuje Ks. Proboszczowi za zaproszenie i możliwość podzielenia się odrobiną tego co wypełnia moje zakonne - kapłańskie - michalickie serce. Wierzę w to mocno, że tu w Parafii Świętego Michała Archanioła w Łodzi, gdzie buduje się piękna świątynia poświęcona Patronatowi Księcia Aniołów rozwinie się także jeszcze mocniej kult Tego, który prowadzi ku Bogu.

Życzę i o to będę się modlił: błogosławionego czasu Odpustowej Uroczystości, wszelkich potrzebnych łask i daru otwartości serc na Boże działanie.

Z darem pamięci w modlitwie
Ks. Robert Ryndak CSMA - Moderator Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła

Niedziela anielska 01

Niedziela anielska

Zobacz
Niedziela anielska 02

Niedziela anielska

Zobacz
Niedziela anielska 03

Niedziela anielska

Zobacz
Niedziela anielska 04

Niedziela anielska

Zobacz
Niedziela anielska 05

Niedziela anielska

Zobacz
Niedziela anielska 06

Niedziela anielska

Zobacz
Niedziela anielska 07

Niedziela anielska

Zobacz
Niedziela anielska 08

Niedziela anielska

Zobacz
Niedziela anielska 09

Niedziela anielska

Zobacz
Niedziela anielska 10

Niedziela anielska

Zobacz