OGŁOSZENIA

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023 R.

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
 2. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. W całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 3. W poniedziałek na godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieli by pomóc w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało.
 4. We wtorek, jak co miesiąc, zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 18.00.
 5. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 10.30. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.30. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.
 6. W procesji eucharystycznej wokół kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy, jak najczęściej do Niego.
 7. W piątek, 9 czerwca, o godz. 21.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała do soboty, do godz. 21,37. W sobotę o godz. 11.00 Msza św. dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II, o 17.30 Różaniec oraz Msza św. i Nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do włączenia się w Święto Eucharystii.
 8. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne. a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na dzisiejszą tacę.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków.
 12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
  *Ewa Hewelt – l. 61
  *Tadeusz Renc – l. 78
  Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ich od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem