OGŁOSZENIA

I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2022 R.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas.
 2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 4. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja, pierwszego z powołanych Apostołów.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  – w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 18.00;

  – w piątek rano udamy się do chorych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi;

  – w sobotę o 6.30 Różaniec, a następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

 6. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Osobom starszym, chorym, czy tym którzy nas poproszą, możemy zanieść opłatki do domu, w ramach pomocy sąsiedzkiej. Wszelkie dobrowolne ofiary, które będą złożone przy tej okazji, w całości będą przeznaczone na drzwi do kościoła.
 7. W zakrystii i w kancelarii jest także możliwość nabycia świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie: 9 i 16 oraz kalendarzy na 2023 rok.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, na dzisiejszą tacę, która jest przeznaczona na WSD w Łodzia także na figurę św. Michała Archanioła oraz na tacę inwestycyjną, która wyniosła 6910 złotych. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.
 10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana:
  * Aleksandra Hałat – l. 86
  Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił go od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem