OGŁOSZENIA

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.08.2022 R.

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  2. We wtorek, 9 sierpnia, obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy.
  3. W środę, 10 sierpnia, obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  4. W sobotę, 13 sierpnia, o godz. 18.00 odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. zaczniemy odmawiać różaniec, który będziemy kontynuować w czasie procesji wokół świątyni. Przynieśmy ze sobą świece i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W poniedziałek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  6. W związku z tym, nasze parafianki postanowiły, jak co roku, wesprzeć fundusz budowy kościoła i dlatego zapraszają i zachęcają do pomocy w przygotowaniu wiązanek, które będą sprzedawane przed każdą Mszą świętą. Zaproponowały również, aby w sobotę 13 sierpnia, o godz. 9.00, osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu tychże wiązanek z ziół i kwiatów, spotkały się przed kaplicą parafialną od strony garaży. Prosimy także o nienabywanie w innych miejscach wiązanek, gdyż dobrowolne ofiary, będą w całości przeznaczone na prace przy świątyni.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na dzisiejszą tacę.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.