OGŁOSZENIA

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2024 R.

  1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.
  2. Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska, jak słyszeliśmy tydzień temu, zachęca do udziału w Akcji św. Krzysztof. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszki ofiarę na środki transportu dla misjonarzy.
  3. W poniedziałek, 22 lipca, obchodzimy święto św. Marii Magdaleny.
  4. We wtorek, 23 lipca, święto św. Brygidy, Patronki Europy.
  5. W środę, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi.
  6. W czwartek, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła.
  7. W piątek, 26 lipca, wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, na figurę św. Michała Archanioła, a także na kostkę oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną. Niech Bóg wynagrodzi waszą hojność.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.
  10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.