OGŁOSZENIA

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 02.04.2023R.

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia, przeżyjmy go jako ludzie wierzący, godnie i po chrześcijańsku.
 2. W Wielki Wtorek, jak co miesiąc, zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 18.00.
 3. W Wielki Czwartek celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 21.00.
 4. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. W godzinach porannych odwiedzimy chorych. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, wcześniej o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Możliwość czuwania indywidualnego z Jezusem w ciemnicy od godz. 8.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 21.00. Tego dnia rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
 5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożycia pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 8.00 do 16.00.
 6. W sobotni wieczór Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00. Przynosimy na te liturgię świece. W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz. 6.00 z procesją rezurekcyjną, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
 7. Spowiedź w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę po liturgii.
 8. Jest organizowana pielgrzymko – wycieczka do Beskidu Sądeckiego w dniach 19-21 maja. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętnych zapraszamy do zapisu.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne. a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na dzisiejszą tacę.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.
 11. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.
 12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:
  *Janina Krześniak – l. 78
  Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ją od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem.