OGŁOSZENIA

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA   – 26.11.2023 R.

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
 2. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Również dzisiaj uroczyście poświęcimy opłatki. Niech ten opłatek będzie symbolem łączności ze wspólnotą parafialną. Opłatki można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Osobom starszym, chorym, czy tym którzy nas poproszą, możemy zanieść opłatki do domu, w ramach pomocy sąsiedzkiej. Wszelkie dobrowolne ofiary, które będą złożone przy tej okazji, w całości będą przeznaczone na drzwi do zakrystii.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W piątek rano odwiedzimy chorych, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 6. W sobotę o godz. 6.30 zapraszamy na modlitwę różańcową, następnie Msza Święta i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
 8. W zakrystii i w kancelarii jest możliwość nabycia świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie: 9 i 16 zł. Są także kalendarze na 2024 rok.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, na dzisiejszą tacę, która jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, a także na figurę św. Michała Archanioła oraz na tacę inwestycyjną, która wyniosła 5300 złotych. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
 11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:

  Krystyna Włodarczyk– l. 85

  Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ją od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: